Wybieramy najciekawsze modele wanien!

Dla zapewnienia sobie komfortu akustycznego, należałoby zainwestować w izolację dźwiękową ułożoną między wanną a ścianą, a czasem także w obudowie wanny.
Część producentów sprzedaje wanny wraz z elementami koniecznymi do ich montażu, czyli stopami i wspornikiem. Można je zastąpić nośnikami styropianowymi, natomiast są one sprzedawane osobno do danego typu wanny. Bardzo ważne jest, żeby montaż wanny był rzetelny oraz kompatybilny z wymaganiami producenta. Zbyt wiele tu elementów, jakie potrafią w przyszłości pogorszyć komfort korzystania z urządzenia, by można było sobie pozwolić na majsterkowanie. Lepiej prace przy instalacji wanny z hydromasażem pozostawić profesjonalistom. Jak wanna jest już stabilnie usadowiona, czas na montaż obudowy. Aktualnie producenci wanien oferują gotowe obudowy. Ich zaletą jest łatwy oraz szybki montaż, jaki można wykonać osobiście. Co istotne, pokrywa jest równie łatwa do zdjęcia, na wypadek gdybyśmy potrzebowali komfortowego dostępu do syfonu albo podłączeń baterii. Obudowy są sprzedawane w różnych kształtach a także wymiarach, przeznaczonych do poszczególnych projektów wanien danego producenta. Nie musimy się zatem martwić jej dopasowaniem. Pokrewne do wanien asymetrycznych będą wanny symetryczne narożne charakteryzujące się równą długością boków. Tu także front wanny może być o naturalnych liniach albo w postaci łuku (ćwierć koła). Wanny z hydromasażem są zwykle stosowane w wielu ośrodkach rehabilitacyjnych. Kiedy wanna staje się elementem wyposażenia łazienki możemy sami zadbać o zdrowie swego kręgosłupa, dzięki czemu unikniemy długich kolejek do sanatoriów. Z myślą o komforcie kontrahentów producenci starają się wyciszyć pracę wanien z hydromasażem. Głośność urządzenia podawana jest w decybelach. Poziom natężenia dźwięku wanien z hydromasażem wynosi zwykle 60 dB. Aby masaż był dobry, odległość ciała od dyszy powinna mieć około 10 cm. Powierzchnia wanny ma też wpływ na to, ile osób będzie mogło z niej korzystać równocześnie, a zgodnie z ofertą producentów, może to stanowić nawet do 5 osób.

Posiadasz małą łazienkę, ale nie chcesz rezygnować z regenerujących kąpieli w aromatycznej pianie? Mamy dla Ciebie praktyczne rozwiązanie – wanny kątowe, które oszczędzają miejsce oraz zachowują pełną funkcjonalność.
Nie zawsze przecież możemy sobie pozwolić na tak ogromny wydatek. W takiej sytuacji należałoby zastanowić się, czy najważniejsza jest dla nas uniwersalność, ciepło a także cicha praca (najlepszym wyborem będzie wtedy brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim wytrzymałość a także swoboda pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W przypadku brodzików zrobionych z akrylu wiele osób ma obawę o ich trwałość. Nawet, jeśli podczas codziennego korzystania na brodziku pojawią się rysy bądź odpryski, możemy je w stosunkowo krótkim czasie zamaskować. Wystarczy wykorzystać płynny akryl bądź specjalne produkty do konserwacji. Brodziki półokrągłe stosowane są w mniejszych łazienkach. W dużych możemy pozwolić sobie na większą kabinę, z brodzikiem kwadratowym lub prostokątnym. Ostatnio modne stały się brodziki o małej wysokości, tzw. niewysokie, wystające jedynie parę cm nad posadzkę. Takie brodziki z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają toalecie nowoczesnego charakteru a także są dobre do wysokich kabin. W niskich brodzikach używane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa błyskawicznie a także nie wylewa się z brodzika na ziemię. Płytkie brodziki to wyjątkowa propozycja dla osób lubiących innowacyjny design. Należałoby jednakże pamiętać, iż kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne rozmiary montażowe rozważanego syfonu oraz co się z tym wiąże, ewentualną konieczność uformowania wnęki pod syfon. Jeżeli nie jest to możliwe, należy wykorzystać brodzik kompaktowy, jednak, gdy chcemy zostawić dostęp do spodu brodzika, należy wybrać brodzik ze otwieraną osłoną. Jeżeli nie mamy w łazience wanny, warto przeanalizować brodzik głęboki, zazwyczaj dostępny z siedziskiem – będzie to rozsądne rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przekłada się bezpośrednio na wymiary danego brodzika, jednak układ i stylizacja zależy wyłącznie od twojego stylu oraz dodatkowego urządzenia łazienki.

You may also like...