Parawany nawannowe – postaw na innowację!

Parawan nawannowy pozwala na przykład umilić dziecku rozrywkę w wannie – będzie mogło chlapać do woli. Dzięki temu rozwiązaniu możemy połączyć przyjemne z pożytyczenym!
Parawan nawannowy można instalować na wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią czy na innych klasycznych wannach prostokątnych z równą górną krawędzią dostępnych na rynku. Parawan z tworzywa syntetycznego będzie najlżejszy, co idealnie sprawdzi się w wersji harmonijkowej a także uchylnej. Parawany nawannowe wytwarzane są ze szkła wzmacnianego lub z szyb polistyrenowych (to bezpieczne materiały). Decydując się na parawan należy także dostosować do niego optymalną wannę – musi posiadać równą powierzchnię górną by można było prosto składać parawan a także odpowiednie wypłaszczenie dna żeby umożliwić bezpieczne wzięcie prysznica. Nie jest to hipotetycznie konieczne, ale by mieć gwarancję, że gotowy parawan będzie perfekcyjnie dopracowany, warto kwestię dobrania rozmiaru zlecić ekspertom, tym bardziej że montaż zabudowy wymaga pozostawiania określonej przestrzeni w celu zapewnienia funkcjonalności. Pewnym problemem jest to, że na płaszczyźnie szklanej tworzą się zacieki z wody – należałoby wówczas zakupić parawan na wannę konserwowany specjalną powłoką, jaka uniemożliwi osadom gromadzenie się i zarazem uprości sprzątanie. Parawan nawannowy to eleganckie oraz nowoczesne rozwiązanie dla osób ceniących higienę łazienki a także estetyczny wygląd. Możemy wybrać parawan nawannowy prawy bądź lewy w zależności od strony, z której będzie umieszczany. Parawan składa się z jednego stałego oraz jednego ruchomego modułu, jaki można rozchylić do wewnątrz nad wannę czy na zewnątrz do ściany. Jeżeli już pojawi się osad – optymalnie jest sprzątać parawan nawannowy odpowiednimi środkami czystości, które nie zniszczą nawierzchni. Pytajmy ekspedientów o elastyczną listwę, dzięki której skrzydło będzie przystawało do wanny, kiedy parawan jest rozwinięty. Te drugie są wygodniejsze (łatwiej przemyć parawan), a przy tym wyglądają znacznie ładniej oraz delikatniej.

Zastosowanie parawanów nawannowych to kompromis pomiędzy wanną, a kabiną prysznicową, zatem jeśli w trakcie aranżowania wymarzonej łazienki połowa domowników chce wanny, a połowa prysznica – parawan nawannowy sprawdzi się bezbłędnie.
Stosunkowo najmniej popularnym modelem pośród tego typu asortymentu jest parawan nawannowy wahadłowy. Bez względu na materiał, z którego parawan jest zrobiony, wycierajmy jego nawierzchnię do sucha po każdym zastosowaniu prysznica czy po kąpieli. Należałoby natomiast zdecydować się na parawan na wannę od znanego oraz cenionego producenta co zapewni nam, że artykuł będzie służył przez długi czas. Na przykład do wanny kątowej parawan musimy wykonać na wymiar u producenta albo szklarza. Dużo tańsze, jeżeli chodzi parawan prysznicowy, są parawany nawannowe z tworzyw sztucznych. Parawan nawannowy jest dobrym sposobem na to, aby łazienka zaopatrzona była również w wannę, jak również natrysk. Bez względu na surowiec, bezpieczniej dla nas jest wybrać parawan półmatowy bądź z nadrukiem – będzie lepiej widoczny oraz przez to nie będziemy w niego się uderzać. Prowadnice parawanów nawannowych przeważnie osadza się na wannie a także ścianach, niektóre z nich są umieszczane na wannie, na suficie a także po brzegach – dzięki temu powierzchnię kąpielowa jest w całości zamknięta. Jeśli lubimy nowości poszukujmy ciekawych modeli parawanów bezramowych, jeśli jednak chcemy mieć luksusowe wnętrze łazienki, dobre dla niego będą parawany nawannowe chromowanych elementach. Kluczowe jest też, czy parawan nawannowy posiada powłokę zapobiegającą zabrudzeniom a także zaciekom oraz czy można wypiąć drzwi do sprzątania. Parawany nawannowe harmonijkowe również składają się z pojedynczego czy kilku elementów i tak jak przesuwne pasują do każdego typu wanny. W zależności od wybranego wariantu, przesuwne parawany nawannowe mogą mieć od jednego do nawet sześciu lub siedmiu skrzydeł. Rozłożony parawan powinien zostać ustawiony tak, by profile dolne znajdywały się ponad brzegiem wanny, co umożliwi poprawne funkcjonowanie uszczelki. Parawan nawannowy to idealny kompromis, jaki uszczęśliwi wszystkich mieszkańców oraz pozwoli zaspokoić każdy łazienkowy kaprys.

You may also like...