Płytki łazienkowe – co potrzebujesz wiedzieć?

Remontując swoją toaletę dobrze jest postawić na płytki łazienkowe wysokiej jakości, bowiem odświeżasz ją raz na kilkanaście lat. Moim zdaniem płytki to element, na jakim nie warto oszczędzać, bowiem późniejsze zmiany mogą nas drogo kosztować.
Dzięki zastosowaniu płytek rektyfikowanych przestrzeń zyskuje wrażenie jednakowej tafli, co dodaje pomieszczeniu szyku i urody. Dobór tego gatunku płytek posiada także szczególnie uzasadnienie, jeżeli zależy nam na zaznaczeniu innowacyjnego charakteru pomieszczenia czy jak mamy niewielką toaletę, którą planujemy wzrokowo powiększyć. Do ozdabiania ścian oraz posadzek w łazience niezwykle dobrze potwierdzają się gresy są one, bowiem mało chłonne, trwałe na uderzenia, ścieranie i wszelkie zadrapania, są także antypoślizgowe. Płytki łazienkowe często oczyszczane są ostrymi detergentami, zatem skupiaj uwagę, by wybierać płytki trwałe na zasady i kwasy. Ceramika łazienkowa pełni aktualnie nie wyłącznie rolę użytkową, to jednocześnie forma ekspresji artystycznej, dająca profesjonalistom niemal nieograniczone pole do popisu w planowaniu łazienek. Oryginalna oraz efektywna stylistyka płytek nawiązuje do świata przyrody, przywołując na myśl wulkaniczne widoki. Charakterystyczny kształt oraz porowata faktura płytek wywołują skojarzenia z dalekowschodnim pejzażem wulkanicznym, przywodząc na myśl podróż do kraju kwitnącej wiśni. Płytki kuchenne również pozwolą Ci przygotować spójną i niezwykle praktyczną dekorację otoczenia – dobierz modele najlepiej trafiające w Twój gust! Dobry rezultat dekoracyjny zapewni wykorzystanie mozaiki w formie niewielkich prostokątów, rombów, kamieni o stosunkowo wyjątkowych kształtach albo kwadratów. Szczególnie ponadczasowym, a jednocześnie niebanalnym nurtem, jest wybór płytek łazienkowych odwzorowujących drzewo czy kamień. Taka glazura na pewno nie wyjdzie z mody po kilku sezonach, a również prezentuje się faktycznie efektownie.

Dzięki optymalnie dopasowanym płytkom nasza toaleta może wyglądać oryginalnie i przytulnie. Przy doborze płytek łazienkowych należy skupiać uwagę nie jedynie na design, ale także na ich trwałość i wykończenie powierzchni.
Trudno sobie wyobrazić, że płytki łazienkowe będziemy zmieniać co rok. Na szczęście aktualne trendy w ich zakresie utrzymują się względnie dłużej. Młodzi użytkownicy także muszą mieć toaletę dostosowaną do ich wieku lub wzrostu. Łazienki przyjazne dzieciom nie powinny zatem ograniczać się tylko do wanny, w której będą mogły się pluskać. Należałoby pomyśleć o ułatwieniach, dzięki którym dzieci nauczą się samodzielnie korzystać z łazienki. Salony kąpielowe to typ dużych, niekonwencjonalnych łazienek, które przeważnie znajdują się obok sypialni czy są z nią połączone. W tak dużym pomieszczeniu mamy spore pole do popisu pod względem kompozycji. Pamiętajmy, że toalety są miejscami o podwyższonej wilgoci powietrza. Posadzki niejednokrotnie będą zalewane a także narażone na absorpcje wody. Kafelki wchłaniające wilgoć potrafią być atakowane przez grzyby oraz pleśń, a ich trwałość będzie zdecydowanie mniejsza. Dlatego zaleca się zakup produktów o niskim wskaźniku nasiąkliwości. Powyższy parametr podaje się w procentach. Im mniejsze oznaczenie procentowe, tym nasiąkliwość płytek będzie mniejsza. Łazienka jest pomieszczeniem, w którym niezwykle istotne będzie utrzymanie higieny i czystości, zatem również płytki łazienkowe powinno czyścić się gładko. Warto natomiast mieć na uwadze fakt, że pod naciskiem wilgotności może nieznacznie zmieniać kolor. Zdarza się, bowiem, że w efekcie codziennej eksploatacji sąsiadujące ze sobą płytki zaczną oddziaływać na siebie a także pękać. Zdarza się to wyjątkowo często w przypadku nietypowych warunków atmosferycznych, występujących np. na przydomowym tarasie, ale do warunków takich zalicza się także np. ogrzewanie podłogowe.

You may also like...