Styl skandynawski – postaw na innowację!

W skandynawskim wnętrzu doskonale sprawdzą się wiszące lampy sufitowe, które subtelnie rozświetlają kuchnię rozproszonym oświetleniem! Sprawdź nasze pozostałe wskazówki i wskazówki!
W wnętrzach, urządzonych „po nordycku” dominującymi barwami są: biel, szarość, jasny zielony, ecru a także pastele. Jasne są ściany, meble, akcesoria i wyposażenia. Drewniana posadzka jest znakomitym dopełnieniem lokum przerobionego na nordycki klimat, a to wszystko dlatego, iż najmocniejszym akcentem nordyckiego wyglądu są naturalne materiały. Najchętniej używanym rodzajem drzewa w kompozycjach skandynawskich jest sosna i olcha – oba wyróżniają się kontrastową barwą i licznym usłojeniem. Jasne meble oraz ściany znakomicie wieczorem się prezentują w przytłumionym oświetleniu. Tymczasem jednak siedziska w stylu skandynawskim nie będą znakomitym wyjściem w przypadku wielbicieli kierunku retro. Do tej bazy można dołączyć barwne dodatki, tkaniny o intensywnym, grubym splocie a także proste w budowie meble. Tego typu paleta kolorystyczna powoduje, że kuchnia w stylu nordyckim jest bardzo prosta oraz lekka, a jednocześnie estetyczna. Wszystkie te kolory, sprawiają, iż nasza kuchnia w nurcie skandynawskim będzie łatwa a także przestrzenna a równocześnie bezpieczna. W salonie zorganizowanym w stylu skandynawskim najlepiej sprawdzi się najprostsza, jednolita posadzka. Dekorując naszą kuchnię nie zapomnijmy, iż nierozłącznym aspektem tegoż stylu, to oryginalne dodatki takie jak kamień, drewno, tkaniny z lnu oraz bawełny. Doskonale sprawdzają się tutaj stoły o lustrzanych blatach bądź komody. Absolutny must have stanowią drewniane meble, stoliki w stylu duńskim (czyli cechujące się miękką, opływową linią) a także krzesła vintage – znalezione na pchlim bazarze albo piwnicy. Przechodząc dalej, pragniemy zaproponować akcesoria nordyckie, bez których taka oto kuchnie nie istnieje. Trend skandynawski to zarówno minimalistyczne dodatki, oczywiście eleganckie oraz oryginalne. Meble muszą być proste, idealnie okrągłe fronty a także blaty w odcieniu surowego drewna, dzięki czemu kuchnia jest swobodna, estetyczna. Kuchnia w stylu nordyckim to świetne rozwiązanie, które łączy w sobie dużo zalet. Powszechnie stosowanymi produktami w tym nurcie jest drewno, wiklina, len, bawełna. Dzięki tym zabiegom, nasza kuchnia nie tylko będzie wyglądała na większą, ale na jaśniejszą i estetyczniejszą.

Styl nordycki to absolutny hit ostatnich lat! Zobacz, co potrzebujesz wiedzieć o tym nurcie aranżacyjnym a także zaprojektuj swoje znakomite, wymarzone mieszkanie!
Ponieważ kuchnia w trendzie nordyckim musi być przede wszystkim praktyczna, to znajdujące się w niej meble nie tyle służą dekoracji, ile usprawniają codzienną pracę. W kompozycjach w stylu skandynawskim spotkamy się więc z szarymi, beżowymi bądź brązowymi ścianami. I rzeczywiście – kolekcje wykonane w oparciu skromność i minimalizm sprawdziły się nie tylko w chłodnym i ponurym nordyckim klimacie, jednak prawie na całym świecie. Kuchnia a także salon w trendzie nordyckim z kolei opierają się na używaniu właśnie takich samych stylizacyjnie mebli. W tradycyjnej kuchni urządzonej w trendzie nordyckim są białe ściany i praktyczne, proste meble. Jeżeli zdecydujemy się na pokój w kierunku nordyckim, to wybór będzie względnie prosty: istotne są bowiem dla niego odcienie podłogi, jak beże, brązy a także szarości, a także biały, ciemny a także… czerwony. Kuchnia w sposobu nordyckim przedstawia prostotę – więc wybierz gładkie bądź subtelnie frezowane fronty. Tak jak w przypadku salonu – naszą bazę stanowią pastelowe barwy na ścianach i drewno – na podłodze lub w postaci mebli – stanowią niewątpliwie niesamowitą ozdobę każdego salonu i dodaje nordycki klimat do pomieszczeń. Wystarczy parę niewielkich zabiegów, aby nasze pomieszczenie wyglądało jak z czasopisma o aranżowaniu domów Wygląd wnętrz domów jest znacząco inny od pomieszczeń w dużych miastach Skandynawii. W kuchni w kierunku nordyckim sprawdzą się również meble, które łączą w sobie kilka funkcji. Przemyślane zestawienie tych czynników powoduje, że pomieszczenia urządzone w stylu nordyckim są wyjątkowo przestronne oraz cechują się czystością formy a także stonowaną kolorystyką. Pamiętaj o naturalnych materiałach – wiklinowe pojemniki wypełnione wełnianymi kocami, bawełniane poduszki a także lniane zasłony to podstawa ciepła w trendzie hygge. Meble kuchenne w trendzie skandynawskim to zestawienie przywiązania do tradycji, oryginalnych surowców z innowacyjnymi sprzętami kuchennymi, jakie ułatwiają domowe obowiązki.

You may also like...