Baterie kuchenne – zobacz, co musisz wiedzieć!

Dobór optymalnej baterii do niekonwencjonalnej kuchni nie jest łatwy. Do wybory mamy wiele możliwości z rożnych przedziałów cenowych – czytaj dalej i dowiedz się, który wariant należałoby wybrać!
Dobierając baterie kuchenną warto zastanowić się nad jakością która nas interesuje. Chromowana powłoka baterii chroni ją przed szpetnymi odciskami palców. Kolejnym atutem jest prostota czyszczenia. Nie znaczy to jednak, że jesteśmy zdani na kojarzące się z dawną epoką białe kurki z błękitnym i czerwonym kółeczkiem, oznaczającym temperaturę wody. Producenci, wyszli naprzeciw wymaganiom użytkowników, oferują baterie, których projekt idealnie pasuje nawet do modernistycznego wyglądu kuchni. W rozwiązaniu obejmującym obrotową wylewkę z funkcją prysznica, końcówka jest podłączona do węża, jaki można wyciągnąć do miejsca, gdzie potrzebny jest strumień wody. Nadaje się perfekcyjnie do mycia sałaty i napełniania garnków. Baterie zlewozmywakowe ścienne, jak sama nazwa sugeruje umieszcza się na ścianie nad zlewem. Baterie kuchenne ścienne są przykręcone do rur z ciepłą oraz zimną wodą. Jeszcze parę lat temu powyższe rozwiązanie było częściej używane, ale aktualnie jest wypychane przez baterie sztorcowe.

Bateria kuchenna powinna być przede wszystkim efektywna oraz przystosowana do naszych potrzeb. Zwróćmy szczególną uwagę na model zlewu, ponieważ to właśnie z nim bateria powinna tworzyć logiczną całość.
Warianty z wyciąganą wylewką ułatwią napełnianie wysokich naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce użytkowanie baterii jest proste a także wygodne. Kolejnym interesującym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to drobna siateczka, jaka natlenia wodę. W rezultacie wykorzystujemy jej mniej. Dobrana do własnych potrzeb wylewka to podstawa praktyczności. Warto mieć na uwadze, iż im wyższa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do manewrowania. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku dużych, wielokomorowych, głębokich zlewów – wysoka wylewka a także niewielki jednokomorowy zlew to połączenie, jakie trzeba niesłychanie dokładnie przeanalizować. Należy tak dobrać dane rozwiązanie, żeby zyskać najbardziej praktyczny system, a jednocześnie – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy więc uwagę, aby kran był przystosowany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych a także dwukomorowych warto dopilnować, żeby miał także duży kąt obrotu. Dobrze też, aby był prosty w obsłudze i łatwo się odkręcał, jest to istotne w sytuacji, kiedy mamy brudne dłonie a także próbujemy odkręcić kran łokciem. Oczywiście, równie ważny co ergonomia jest design, wylewka mimo relatywnie niewielkich rozmiarów przyciąga wzrok i może stanowić subtelny akcent podkreślający charakter kuchni. Baterie zlewozmywakowe bezdotykowe zawierają mechanizm, który wyczuwa zbliżone ręce oraz po pewnym czasie wypływ wody jest automatycznie wyłączany, a ponowne otwarcie baterii odbywa się po powtórnym przybliżeniu rąk. W przypadku montażu bardziej kłopotliwych baterii termostatycznych czy współpracujących z bojlerem, albo z specjalnymi zestawami wkładów filtrujących należy zdać się na autoryzowanego specjalistę. Dla rodzin dbających o oszczędność, która przekłada się także na troskę o środowisko jak również finanse świetnym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, który powoduje, że po otwarciu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w wypadku baterii tradycyjnych. Biorąc pod uwagę systematyczność użytkowania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.

You may also like...