Styl industralny – czy to dobry pomysł?

Jeżeli lubisz testy a także jesteś osobą zdecydowaną styl przemysłowy jest tym, czego poszukujesz! Czytaj dalej oraz dowiedz się więcej jak stworzyć pomieszczenie w tym nurcie.
Rozległe przestrzenie, wysokie loftowe mieszkania i minimalistyczne dekoracje – oto fundamentalne wartości stylu industrialnego. Styl przemysłowy świetnie sprawdza się we pomieszczeniach loftowych, ale możesz go także zastosować w kawalerce, gdzie powierzchnia jest otwarta. Żeby aranżacja nabrała bardziej atrakcyjnego stylu, meble z odzysku można powiązać z minimalistycznym designem z najwyższej półki. Skoro już znamy, jakie są kluczowe cechy systemu industrialnego, to czas zastanowić się, jak przenieść je do kuchni. Trudno powiedzieć, czy posiadamy większe skłonności do eksperymentowania we mieszkaniach czy desperacko chcemy odmienić otoczenie na oryginalniejsze i bardziej kuszące. Należałoby zadbać o to, aby elementy o podobnych cechach pojawiały się w całym pomieszczeniu. Projektowanie pomieszczeń w kierunku przemysłowym to „scalanie”, dlatego poszczególne strefy nie powinny się od siebie separować co powoduje, iż wzrok płynnie porusza się po całej przestrzenni nie natykając się na widoczne granice wizualne. Styl industrialny tworzą w wielkiej mierze rozległe, otwarte i surowe strefy, najlepiej uzupełnione ogromnymi oknami. Fason przemysłowy jest dla tych, którzy szukają indywidualności a także czegoś, co odbiega od sztampowych pomieszczeń z spisów meblowych. Styl ten narodził się w Nowym Jorku, gdzie pod wpływem recesji zaczęto masowo zamykać fabryki i magazyny. Aby pomieszczenie było dobrze oświetlone i wpasowało się w kierunek industrialny, zrezygnuj z firan i zasłon ozdabiających okna. Meble a także akcesoria należy zawsze dopasowywać rozsądnie i myśleć przede wszystkim o wygodzie swojej i lokatorów. Salon w stylu przemysłowym winien być podtrzymany w chłodnej, neutralnej barwie – na miejscu będą szarości, chłodne beże, czerń oraz biel. Trend industrialny we wnętrzach zauważalny jest zwłaszcza na ścianach – pokochaliśmy cegłę, beton oraz zimne kolory farb. Beton- we wnętrzach w stylu przemysłowym traktowany, jest jako materiał wykończeniowy.

Styl industrialny to prosty nurt wywodzący się z powierzchni przemysłowych! Sprawdź ten tekst i dowiedz się więcej o tym niezwykłym kierunku w aranżacji pomieszczenia.
Fason industrialny jest bardzo prosty, chłodny, dlatego elementy takie jak rury, kable, betonowe sufity są eksponowane. Świetne kolory do mieszkania w tym stylu to barwy zimne, beznamiętne, takie jak biel, kolory szarości, brązy, ceglana czerwień. Nurt przemysłowy narodził się w okresie, gdy rozpoczęto przejmować hale fabryczne i magazyny na potrzeby lokalowe. Lofty oraz mieszkania organizowane od podstaw w kierunku przemysłowym wyróżniają się wielkimi, obejmującymi całą przestrzeń ściany z oknami, dużą przestrzenią oraz bardzo wysokimi kondygnacjami. Ilość znajdujących się w domku przedmiotów a także szczegółów należy zredukować do minimum – należy kierować się wytycznymi minimalizmu. W tej sytuacji warto użyć betonu architektonicznego, który je zakryje, a zarazem umożliwi zachować przemysłowy charakter wyglądu (praktycznym wyjściem jest zastosowanie gotowej do użycia pasty w kolorze szarego betonu, doskonale odtwarzającej naturalny, szalunkowy beton. Współcześnie styl przemysłowy kojarzony jest z wolnością, ekskluzywnością i wyszukanym stylem. Kiedyś ludzie do wnętrz znosili odnalezione meble, użytkowali meble a także dodatki zlokalizowane na rejonie byłych manufaktur – tak narodził się trend przemysłowy. Wystarczy obiekt, który kiedyś służył do celów przemysłowych i przekształcimy go na cele lokalowe, zachowując wszelkie ważne cechy budownictwa fabrycznego. Dobrze podkreśli charakter kuchni, dobrze sprawdzi się w salonie, sypialni a nawet w ubikacji! Dzięki temu udaje się otrzymać wspaniały efekt nawet wtedy, gdy wydaje się, iż wnętrze jest zbyt małe na styl industrialny. Tak samo, jak kolory istotne są także materiały używane w takim mieszkaniu. Styl industrialny korzysta z inspiracji fabryczną szorstkością a także nieładem, żeby paradoksalnie stanowić specjalnie eleganckie, wręcz wyrafinowane wnętrza. Ściana, która obłożona będzie jasną cegłą, wprowadzi do salonu industrialny charakter. Z chwilą rozpowszechnienia się mody na mieszkanie w loftach a także trend industrialny producenci płytek wyszli swoim klientom naprzeciwko wprowadzając na rynek płytki przedstawiające beton a także metal. Zastanowimy się, jakie typy światła sprawdzą się we wnętrzach zaaranżowanych w ten oryginalny sposób oraz jakie konkretnie modele lamp dobrać, jeżeli pragniemy uzyskać przemysłowy rezultat wyglądu we wnętrzu naszego mieszkania lub domu.

You may also like...