Funkcjonalna łazienka – postaw na innowację!

Projekty domów są tak zaprojektowane, by nawet przy skromniejszym metrażu zaaranżować dom przyjemnie, komfortowo a także wedle potrzeb naszej rodziny. Projektując rozkład wnętrz, warto zastanowić się nad zbudowaniem osobnej łazienki na dole, jaka służyć będzie także naszym gościom.
Współczesne łazienki wykorzystują również akcesoria do stworzenia niepowtarzalnego zestawienia. Nie korzysta się, zatem z towarów prosto z opakowań, a wkłada się je do opakowań (na przykład dozownik do mydła albo mydelniczka). Wszystko dlatego, by wszystko ze sobą korespondowało. Hak na ręczniki powinien umożliwiać rozłożenie ręcznika, tak żeby sechł on pełną powierzchnią. Wiec lepiej zapomnieć haczykach – przydadzą się one maksymalnie do zawieszenia szlafroka bądź piżamy. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest ogrzewany stojak na ręczniki – dzięki niemu będą one zawsze suche oraz czyste. Jeżeli chcemy, by toaleta była wyjątkowo funkcjonalna, możemy także wybrać specjalne wyposażenie. Przynależą do nich wagi łazienkowe, maty łazienkowe czy koszyki na odpady. Wagi łazienkowe nie muszą być zbyt wielkim kosztem. W propozycjach wyprzedaży odnajdziemy sporo eleganckich modeli, dostępnych za rozsądne pieniądze. Niektóre wagi łazienkowe mają funkcję pomiaru tkanki tłuszczowej, obliczają optymalną wagę ciała, lub wskazują ilość wody w organizmie. Każdy użytkownik jest w stanie wybrać wyposażenie idealne do indywidualnych potrzeb. Adepci zacisznego stylu rustykalnego winni dobrać dodatki z białej ceramiki – można zdecydować się na kubki oraz dzbanki przystrajane wyrafinowanymi rustykalnymi wzorami. W toalecie powinny się znaleźć się dodatkowo wiklinowe pojemniki, w których znajdzie się miejsce na ręczniki, kosmetyki i inne funkcjonalne drobiazgi. Kosz przyklejony do ściany sprawdzi się dodatkowo, jako półka, gdzie można trzymać na przykład papier toaletowy.

Zawsze jest istotne pierwsze wrażenie – trzeba o tym wspominać także przy urządzaniu małej ubikacji. Wzrok każdego otwierającego jej drzwi powinien spocząć na tym, co w niej najładniejsze – najlepiej na dużym lustrze a także zlewie. Powinno się zapobiec stosowania naprzeciwko drzwi największych współczynników wyposażenia, oraz już całkiem zakazany jest ustęp, bidet i pralka.
Istotne jest także ułożenie płytek oraz ich kolorystyka. Jeżeli kafelki mają kształt prostokątny, należałoby ułożyć je poziomo – w taką techniką można wizualnie rozszerzyć wąską ubikację. Wertykalne ustawienie płytek polecane jest natomiast w pomieszczeniach niskich – taki aranżacyjny chwyt doda kilka centymetrów małej łazience. W przypadku luster zasada jest prosta – im większe tym lepsze. Powoli odchodzimy od tych niewielkich, nabywanych w marketach, jakie majestatycznie zawieszamy nad umywalką. Należałoby wydać więcej i kupić sobie dobre lustro na całą ścianę a przynajmniej nad całą powierzchnię umywalkową. Umieszczamy je na płasko przyklejając do ściany czy zawieszamy je w formie szafki z lustrzanymi frontami. W szczególnie wąskich powierzchniowo toaletach wskazane jest wykorzystanie stelaży podtynkowych, które posłużą do powieszenia na nich sanitariatów. Zamontowane w takim systemie łazienki, spłuczki, czy bidety potrzebują w pomieszczeniu zdecydowanie mniej powierzchni, a zarazem doskonale się prezentują. Dodatkowo, kiedy miejsca w ubikacji jest fizycznie mało – standardową wannę lepiej jest zastąpić innowacyjną kabiną prysznicową. Sprzymierzeńcy długiego wylegiwanie się w wannie – powinni jednak wziąć pod uwagę trochę inny jej profil. Współczesne wanny rzadziej mają już wygląd klasycznego prostokąta, lecz i takie można w dalszym ciągu nabyć.

You may also like...