Bramy garażowe – postaw na innowację!

Na rynku bram garażowych pojawiało się sporo innowacyjnych rozwiązań. Moim zdaniem najciekawszymi typami są bramy automatyczne, jakie znacząco podwyższają komfort naszego życia – szczególnie zimą.
Dobierając bramę warto zwrócić uwagę na szereg rozwiązań mających na celu bezpieczeństwo. Napędy używane w wariantach automatycznych posiadają mechanizmy przeciążeniowe, które stopują bramę garażową w momencie pojawienia się przeszkody w świetle otworu. Dodatkowe zabezpieczenie mogą tworzyć fotokomórki, jakie jednocześnie mają na celu powstrzymanie skrzydła, gdy wypatrzą przeszkodę. Z kolei największą równowagę wizualną możemy osiągnąć tworząc nić kolorystycznego współdziałania miedzy bramką i fasadą domku. To dwa detale bardzo ściśle ze sobą powiązane – brama może zajmować nawet do 25 procent przedniej elewacji domu. Z tego powodu odcień bramy garażu i elewacji powinien być zgrany zwłaszcza w przypadku domków mniejszych. Dołączenie drzwi do bramy garażowej poprawia komfort użytkowania. Jeśli pozwoli na to powierzchnia, można zastosować drzwi boczne, odrębne od bramy garażowej i współgrające z nią stylistycznie. Drzwi boczne mają identyczny projekt, odcień i wypełnienie, jak płaszcz bramki. Opcjonalne rozwiązanie stanowią drzwi przejściowe, będące integralną część bramy. Bramy uchylne posiadają bardzo ciekawe parametry użytkowe i funkcjonalne, przy równoczesnym zachowaniu dobrej ceny. Doskonałej jakości składniki i solidna konstrukcja sprawiają, iż jest to najchętniej wybierana brama do użytkowania w budownictwie wielorodzinnym – osiedlowych garażach szeregowych. Bramy składane to indywidualność oraz automatyzacja w zasięgu ręki. To najchętniej wybierane bramy o wysokim standardzie, zapewniające luksus i wygodę i doskonałą izolację termiczną. Walorem bramy złożonej jest jeszcze możliwość wbudowania jej właściwie w każdy model wnęki garażowej.

Osoby decydujące się na bramkę skrzydłową często podejmują tę decyzję z dwóch powodów. Po pierwsze jest to brama stosunkowa tania w zakupie oraz montażu, a po drugie czasami niesamowicie dobrze może wkomponować się w architekturę domku – zwłaszcza w domkach o konstrukcji z drewna.
Powszechnie wykorzystywane są w garażach górnej krawędzi łukowej. Dzięki nowoczesnemu, nożycowemu aparatowi podnoszenia nie mają szyn przysufitowych. Takie rozwiązanie nie tylko umożliwia wygospodarować miejsce w garażu, lecz również sprawia, iż brama porusza się bezdźwięcznie, zaś jej montaż jest szybki a także bezproblemowy niezależnie od wysokości stropu. Zabezpieczenie pęknięcia linki chroni przed samowolnym opadnięciem skrzydła bramki w wypadku naruszenia lin podtrzymujących. Każda bramka niezależnie od napędu może być wyposażona w dwustronny uchwyt bądź praktyczną klamkę, jakie pozwolą bez wysiłku otwierać a także zamykać bramkę. Dostępne profile bywają także gładkie, jak również tłoczone, a kolorystyka właściwie jest nieograniczona. Bramy garażowe to najtańsza metoda na wygodne i trwałe zamknięcie naszego garażu, niezależnie od tego czy jest używana na naszej posesji czy w zabudowie szeregowej. Wygodnie otwierane drzwi do góry umożliwiają na łatwy dostęp do garażu jak także na bezkolizyjny i łatwy wyjazd samochodu. Jednocześnie można wyposażyć je w automat, dzięki temu możemy łatwo zaparkować swój samochód bez potrzeby wychodzenia z niego. Mimo wielu korzyści brama uchylna nie wytrzymuje często skonfrontowania z nowszymi rozwiązaniami rolowanymi czy segmentowymi. Dla klientów doceniających komfort bramy mogą być urządzone w sterowany radiowo napęd, jaki łączy ogromną moc z ładnym wyglądem. Długofalowe używanie bramy zapewnia użycie znakomitej jakości aluminium – materiału odpornego na rdzę. W tym zakresie ważne jest zarówno położenie garażu względem ulicy, jak oraz budowa garażu oraz wielkość przestrzeni na podjeździe.

You may also like...