Wybieramy najciekawsze modele brodzików prysznicowych!

Część osób ceni sobie bardziej wannę aniżeli typową kabinę z brodzikiem. W realnej ocenie zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie ma swoje zalety – czytaj więcej.
Ważne jest też, aby brodzik służył nam przez dłuższy czas. Warto zatem zastanowić się nad materiałem, z jakiego jest wykonany. Najpopularniejsze i powszechnie wybierane są brodziki akrylowe. Są lekkie, a w wypadku podłoża styropianowego jednocześnie wyciszone, ich utrzymanie w czystości nie stwarza kłopotów. Właściwości akrylu pozwalają również na zachowanie blasku i intensywnego koloru. Akryl ma niezwykle gładką warstwę z minimalnym poślizgiem, niezwykle dobrze redukuje hałas spływającej wody i posiada trwały kolor. Kolejnym interesującym surowcem, z jakiego tworzy się brodziki, jest lany marmur. Brodziki wykonane z lanego marmuru są niesłychanie solidne a także wytrzymałe na uszkodzenia. Stanowi to materiał wynikający z mieszaniny sproszkowanych minerałów a także żywic polimerowych. Lany marmur jest bardzo gładki w dotyku, nie ma mikroskopijnych porów, nie chłonie zatem pyłów, a co za tym idzie nie rozkładają się na nim bakterie ani grzyby. Dodatkowo jest ciepły w dotyku, bowiem utrzymuje temperaturę otoczenia. Brodziki głębokie natomiast posiadają tę zaletę, że mogą posłużyć również do wielu innych celów. Wybierane są z reguły przez rodziny z dziećmi, bowiem ich dodatkowe wykorzystanie to wanna dla malców. Można w nich również zrobić drobne pranie manualne. Kolejnym atutem głębokiego brodzika może być narożne siedzenie. To ułatwia kąpiel nie jedynie dzieciom, ale i osobom starszym. Należałoby zastanowić się natomiast nad barwą brodzika, bo odcień biały nie jest jedyną możliwą opcją. Szczególnie popularne są brodziki konglomeratowe kolorowe – czarne, zielone bądź ciemne. Idealnie zaadaptowany brodzik prysznicowy harmonijnie dopełnia wyposażenie łazienki, a jednocześnie zapewnia najwyższy komfort podczas kąpieli. Jeżeli chodzi kształty, nasz wybór jest duży. Kupimy bowiem również brodziki prostokątne oraz kwadratowe, jak również półokrągłe, okrągłe a także kątowe.

Natrysk w łazience zazwyczaj wiąże się z potrzebą użycia brodzika. Dobieramy go, kierując się potrzebami, gustem a także możliwościami jego instalacji. Zobacz ten wpis i dowiedz się więcej o praktycznych rozwiązaniach.
Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na tak ogromny wydatek. W takiej sytuacji należałoby zastanowić się, czy najistotniejsza jest dla nas wszechstronność, ciepło a także cicha praca (najlepszym wyborem będzie wówczas brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim trwałość oraz swoboda pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W przypadku brodzików stworzonych z akrylu wiele osób ma obawę o ich trwałość. Nawet, jeżeli podczas powszechnego użytkowania na brodziku pojawią się wady bądź odpryski, możemy je w stosunkowo krótkim czasie zakryć. Wystarczy wykorzystać płynny akryl lub specjalistyczne produkty do konserwacji. Brodziki półokrągłe stosowane są w mniejszych łazienkach. W dużych możemy pozwolić sobie na większą kabinę, z brodzikiem kwadratowym czy prostokątnym. Ostatnio powszechne stawały się brodziki o małej wysokości, tzw. małe, wystające tylko parę cm nad posadzkę. Takie brodziki z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają łazience nowomodnego charakteru a także są właściwe do wysokich kabin. W niskich brodzikach stosowane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa błyskawicznie i nie wylewa się z brodzika na posadzkę. Płytkie brodziki to doskonała propozycja dla osób lubiących modernistyczny wygląd. Należałoby jednakże pamiętać, że kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne wymiary montażowe rozważanego syfonu i co się z tym wiąże, potencjalną konieczność stworzenia wnęki pod syfon. Jeśli nie jest to realne, należy wykorzystać brodzik kompaktowy, jednak, jeśli planujemy zostawić dostęp do spodu brodzika, należy wybrać brodzik ze zdejmowaną osłoną. Jeżeli nie mamy w łazience wanny, należałoby przeanalizować brodzik głęboki, przeważnie dostępny z siedziskiem – będzie to właściwe rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przenosi się bezpośrednio na kształty danego brodzika, natomiast wzór i stylizacja zależy wyłącznie od twojego stylu i pozostałego urządzenia łazienki.

You may also like...