Czemu meble kuchenne robione na wymiar są lepsze od tradycyjnych?

Meble kuchenne kupujemy raz na kilka – kilkanaście lat. Warto, żeby przez cały ten czas meble wyglądały profesjonalnie a także estetycznie. Moim zdaniem stanowi to główny powód, dla jakiego warto zakupić meble z górnej półki.
Wykonując remont kuchni należy wspominać o kilku istotnych elementach. Nie montujmy płyty grzewczej ani zlewozmywaka przy samej ścianie. Takie usytuowanie nie tylko wpływa na ograniczenie naszych ruchów podczas prowadzenia prac w kuchni, ale również może mieć wpływ na uszkodzenie ściany poprzez zachlapanie jej wodą lub pryskającym podczas gotowania tłuszczem. Taki kąt ciężko utrzymać w czystości oraz jest mało praktyczny. Aranżując kuchnie na wymiar, dopilnujmy aby zostawić zawsze skrawek wolnego blatu przy ścianie zamykającej ciąg kuchenny. Uzupełnieniem tej perfekcji są także fronty oraz blaty, które można bez kłopotu skonfrontować z wykonywanymi szafami wnękowymi oraz innymi elementami urządzenia kuchni. Korpusy mebli na wymiar także przygotowane są z płyty laminowanej, jednakże jej wytrzymałość jest nieporównanie wyższa. Średnia grubość takiej płyty to 18 mm, zaimpregnowana jednocześnie okleiną PCV, która umożliwia wysoką odporność mebli przez bardzo długi czas. Kuchnia z aranżacją mebli w literę U to perfekcyjne rozwiązanie zwłaszcza do dużych kuchni. Rozstaw mebli kuchennych na 3 ścianach to bardzo szeroka powierzchnia do gotowania oraz przechowywania. Zapewnia także wysoką swobodę aranżacyjną oraz projektową. W tym przypadku nie musimy się martwić o miejsce a także jak najodpowiedniejsze połączenie ze sobą poszczególnych stref, bowiem dysponując wielkim pomieszczeniem oraz projektując kuchnię na wymiar, możemy sami zdecydować ile przestrzeni poświęcić na każdą spośród nich. Kuchnia w kształcie L to świetne rozwiązanie, które umożliwia oraz pozwoli na skuteczne użycie narożnika pomieszczenia, poprzez umieszczenie tam większych szafek lub zlewozmywaka. To również dobre rozwiązanie do małych kuchni, w których nie ma możliwości zamontowania szafek na przeciwnych ścianach. W kuchni w kształcie litery L zazwyczaj jest miejsce na stolik, jaki dla wielu osób stanowi niezwykle istotny mebel kuchenny.

Twoja nowa kuchnia zupełnie odmieni czas, który w niej spędzasz, a robienie obiadów a także rodzinne rozmowy staną się przyjemnością. Właśnie dlatego należałoby zainwestować w doskonałej jakości meble na wymiar, by cieszyć się estetyką a także praktycznością.
Pielęgnacja mebli fornirowanych jest stosunkowo prosta. Optymalnie jest czyścić meble bez użycia detergentów – za pomocą wilgotnej szmatki albo z niewielkim dodatkiem delikatnego płynu czy mydła. Odradza się sięgania po modne aerozole do sprzątania kurzu, które mogłyby odbarwić ten materiał, jak również zabronione jest stosowanie preparatów czystości z amoniakiem, alkoholem czy rozcieńczalnikiem. Po umyciu mebli trzeba przetrzeć je suchą ściereczką, szczególnie na krawędziach, by uniknąć chłonięcia wilgoci. Do zwalczania zabrudzeń nie wolno używać szorstkich materiałów, ani żadnych przedmiotów o nierównych krawędziach, bowiem może to doprowadzić do zniszczenia forniru. Spektakularna, wszechstronna wyspa na wymiar wykonana z kolorowej, lakierowanej płyty zawiera nie tylko miejsce do przygotowywania jedzenia, czyli płytę grzewczą, ale również blat roboczy i miejsce do spożywania posiłków. Strefa przyrządzania pokarmów to miejsce dla naczyń oraz sztućców stosowanych bezpośrednio w procesie przygotowywania jedzenia, desek do cięcia, a także dla wszelkiego rodzaju mikserów, blenderów. Wielką renomą cieszą się również pakiety kuchenne z płyty MDF. Stosowniejszej jakości meble z płyt MDF będą już trochę droższe w zakupie, jednakże ich trwałość a także komfort użytkowy okażą się zdecydowanie większe. W przypadku ostatnich szafek w ciągu kuchennym należałoby zamontować listew dystansową między meblem a szafką, by móc otworzyć drzwi szafki na całą szerokość. W przypadku kuchni dwurzędowych podział stref wygląda nieco inaczej, ale ważne, by był przejrzysty i nie powodował kolizji podczas pracy kilku osób. Kuchnie dwurzędowe to korzystne rozwiązanie również wtedy, jak w domu gotują, co najmniej 2 osoby. Należy jednak zwrócić uwagę na to, aby obustronne otwarcie szafek po obu częściach kuchni nie uniemożliwiało swobodnego poruszania się po wnętrzu.

You may also like...