Zlewozmywaki granitowe – sprawdź jak uniknąć błędów!

Zlew granitowy to najwyższa półka w temacie zlewozmywaków, ale również najdroższa. Jakie alternatywy mają osoby z skromniejszym budżetem – sprawdź, jakie propozycję przygotowaliśmy.
Zlewozmywaki podzielić możemy w pierwszej kolejności pod kątem surowców, z których są wykonane. W tej sferze powiększa się zakres materiałowy, technicy i projektanci z roku na rok prześcigają się w projektach, jakie jeszcze nowe materiały wykorzystać do produkcji elementów kuchennych. Zlewozmywaki kuchenne granitowe zasadniczo wyróżnia większa cena od metalowych, ale nie wolno zapominać tym, iż granit jest surowcem wyjątkowo trwałym. Zachętą dla wielu Pań może stanowić również fakt, iż nie widać na jego strukturze charakterystycznych zacieków a także śladów wody po zmywaniu naczyń. W następnej kolejności rozdzielamy zlewy pod kątem ilości posiadanych komór. Nowatorskie zlewozmywaki granitowe dwukomorowe a także jednokomorowe znajdują różne grono nabywców. Wielki zlewozmywak granitowy dwukomorowy przeważnie kupują kilkuosobowe rodziny, w których tradycją jest wspólne jedzenie, po jakim pozostają całe masy naczyń do umycia oraz uporządkowania. Te zlewy są bardzo głębokie a także komfortowe w użyciu. Z kolei osobom żyjącym samotnie wystarczy 1-komorowa opcja zlewu. Konieczność przystosowania zlewozmywaka do różnych rozwiązań architektonicznych w domu w dzisiejszych czasach nie stanowi już problemu. Producenci przyzwyczajeni są już do tego, że Klient ma prawo zażyczyć sobie rozwiązanie jeszcze do niedawna będące dalekie od możliwości konstrukcyjnych oraz produkcyjnych. Dzięki temu zlewozmywak można umieścić np. w rogu kuchni. To znakomicie rozwiązanie dla kuchni o niedużych rozmiarach. Postawiony tam zlewozmywak granitowy jednokomorowy, narożny, z ociekaczem będzie funkcjonował w sposób bardzo dyskretny. Najważniejsze, że nie będzie przeszkadzał w dotarciu do innych mebli i elementów wyposażenia kuchni, chłodziarki, gazówki, zmywarki, itp. Na modny zlewozmywak kamienny nie warto żałować wydatków. Jest to przeważnie dobry zakup na długie lata.

Zlewozmywaki kuchenne są dostępne w marketach z armaturą w rozmaitych kształtach a także kolorach. Posiadają także rozmaitą wielkość, jednak to nie wszystkie różnice pomiędzy nimi.
Estetyczny wygląd oraz modernistyczny design jest niewątpliwie jedną z ich największych korzyści zlewów granitowych. Tańszą opcją dla zlewów granitowych są zlewozmywaki kompozytowe. To, co je różni to materiał mineralny, z którego są stworzone oraz stosunek procentowy wypełniacza mineralnego do lepiszcza, czyli żywicy poliestrowej, z jaką jest mieszany, aby zachować hermetyczność i zwartość struktury. Zlewozmywaki granitowe zrobione są z granitu oraz mają wyższą wartość minerału w stosunku do lepiszcza. Kompozytowe składają się z piasków pochodnych granitu, na przykład kwarcu, a w ich składzie jest znacznie więcej żywicy poliestrowej aniżeli w zlewach granitowych. Ma to swoje słabości oraz korzyści. Właściwością zlewów granitowych jest ich efektowniejszy design a także większa wytrzymałość na porysowania, natomiast kompozytowych – niezwykła elastyczność, która sprawia, że są niezwykle odporne na pęknięcia mechaniczne. W współczesnej kuchni codziennie rozwija się życie rodzinne. Niesłychanie znaczący wydaje się zatem dobór tych produktów, które narażone są na codzienną eksploatację i te jakie przez długie lata winny nie wyłącznie wykonywać swoją rolę, ale również pozostawać estetyczne. Zlewozmywak stalowy jest jednak bardziej uniwersalnym rozwiązaniem. Okaże się przydatny w każdej kuchni oraz nie obciąży naszego budżetu tak bardzo, jak projekty granitowe. Jeżeli wybierzemy już zlew, konieczny okaże się również zakup baterii zlewozmywakowe. Wybrać możemy rozwiązania standardowe, montowane w z boku czy korzystające z fotokomórki. Na rynku jest tak wiele modeli zlewozmywaków, że każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno zwolennik prostych, minimalistycznych fasonów (i minimalnych cen), jak i osoby poszukujące oryginalnych, designerskich zlewów do swojej kuchni.

You may also like...