Baterie kuchenne – zobacz największe zalety!

Jeżeli urządzasz własną wymarzoną kuchnię albo planujesz w najbliższym czasie przeprowadzić remont, zachęcamy do tego, aby poświęcić chwilę uwagi na baterie kuchenne. Jest to bowiem aspekt wyposażenia, jaki musi pełnić wiele zadań, a przy tym winien zarazem wyglądać pięknie, ponieważ nie da się go w żaden sposób schować.

Dobierając baterie kuchenną warto zastanowić się nad jakością jaka nas interesuje. Chromowana powłoka baterii chroni ją przed szpetnymi odciskami palców. Dodatkowym walorem jest łatwość czyszczenia. Nie oznacza to jednak, iż jesteśmy zdani na kojarzące się z minioną epoką białe kurki z błękitnym a także czerwonym kółeczkiem, oznaczającym temperaturę wody. Producenci, wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom użytkowników, oferują baterie, których wygląd idealnie współgra nawet do innowacyjnego wyglądu kuchni. W rozwiązaniu posiadającym ruchomą wylewkę z funkcją prysznica, końcówka jest podłączona do węża, który można wyciągnąć do miejsca, gdzie potrzebny jest strumień wody. Nadaje się doskonale do czyszczenia sałaty oraz napełniania garnków. Baterie zlewozmywakowe ścienne, jak sama nazwa wskazuje montuje się na ścianie nad zlewozmywakiem. Baterie zlewozmywakowe ścienne są przykręcone do rur z ciepłą a także zimną wodą. Jeszcze parę lat temu powyższe rozwiązanie było częściej używane, ale dzisiaj jest wypychane przez baterie sztorcowe.

Wybór dobrej baterii do nowoczesnej kuchni nie jest prosty. Do wybory posiadamy sporo możliwości z rożnych przedziałów cenowych – czytaj więcej oraz dowiedz się, jaki model warto wybrać!

Warianty z wyciąganą wylewką ułatwią napełnianie wysokich naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce używanie baterii jest łatwe oraz wygodne. Kolejnym oryginalnym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to mała siateczka, która napowietrza wodę. W rezultacie zużywamy jej mniej. Dobrana do naszych potrzeb wylewka to podstawa praktyczności. Należałoby mieć na uwadze, że im większa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do manewrowania. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku dużych, wielokomorowych, głębokich zlewów – wysoka wylewka oraz średni jednokomorowy zlew to połączenie, jakie należy bardzo dokładnie rozważyć. Należy tak dopasować dane rozwiązanie, aby zyskać najbardziej praktyczny system, a zarazem – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy zatem uwagę, żeby kran był dobrany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych i dwukomorowych należałoby zadbać, by miał także szeroki kąt obrotu. Dobrze też, by był prosty w obsłudze i łatwo się odkręcał, jest to kluczowe w sytuacji, kiedy mamy brudne ręce i próbujemy odblokować kran łokciem. Naturalnie, równie ważny co ergonomia jest wygląd, wylewka mimo stosunkowo małych rozmiarów przyciąga wzrok i może tworzyć subtelny akcent podkreślający klimat kuchni. Baterie kuchenne bezdotykowe mają mechanizm, który wykrywa zbliżone dłonie i po określonym okresie wypływ wody jest automatycznie wyłączany, a ponowne otwarcie baterii odbywa się po ponownym przybliżeniu rąk. W przypadku montażu bardziej skomplikowanych baterii termostatycznych czy kooperujących z bojlerem, albo z wyspecjalizowanymi zespołami wkładów oczyszczających należy zdać się na autoryzowanego profesjonalistę. Dla rodzin dbających o oszczędność, jaka przekłada się również na troskę o środowisko jak także finanse doskonałym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, jaki powoduje, że po uruchomieniu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w wypadku baterii tradycyjnych. Biorąc pod uwagę systematyczność użytkowania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.

You may also like...