Dlaczego warto postawić na aranżacje białej kuchni!

Kuchnia stanowi niezastąpione wnętrze, przy którym domownicy jedzą wspólne posiłki oraz spędzają czas. Jasne meble odważnie ocieplą to miejsce, dzięki czemu będzie jeszcze bardziej luksusowo.
Doskonałym pomysłem na aranżację jasnej kuchni to wykorzystanie fototapety z kolorowym motywem. Dzięki niej przełamiemy sterylność bieli, a jednocześnie dodamy uroku całemu pomieszczeniu. Do tego wystarczy dobrać jedynie niewielkie dodatki, także dopasowane pod kolor dobranej tapety. Biała kuchnia, zwłaszcza, gdy fronty mebli kuchennych są na wysoki połysk, wydawać może się miejscem nieco zimnym i sterylnym. Zatem warto złamać ową monotonię, pobudzając kuchnię nowymi kolorami. Niezwykle powszechne jest wykańczanie białej kuchni detalami z drewna – biel i drewno to niezastąpiona para, która przeważnie owocuje doskonałym efektem wizualnym. Powszechne są również szarości, czy to na ścianie bądź też w postaci blatu. Dla efektu kuchni jeszcze bardziej szykownej i stylowej należałoby wprowadzić odrobinę czerni. Ciemny gruby blat okryty surowym laminatem z małą ilością złotych kropek zapewni mocny akcent zwieńczający przestrzenie robocze. Złoty wzorek spowoduje, iż wszelkie okruszki na powierzchni staną się niewidoczne.

W Polskich kuchniach w dalszym ciągu dominuje biel. Jasne kolory w zestawieniu z dodatkami dają wrażenie pełnej aranżacji. Opcjonalnie biały kolor możemy połączyć z innymi głębszymi barwami, które całkowicie odmienią naszą kuchnie.
Kiedy zechcemy mieć blat z kamienia jego waga będzie zabójcza dla konstrukcji mebli. Lepiej wybrać wariant z klejonym obrzeżem. Kamienny blat wyróżniają się przeważnie prostą, minimalistyczną a także niezwykłą formą, innowacyjnym wzornictwem detali. Meble innowacyjne mogą mieć zdecydowane, intensywne, jasne kolory, przody z połyskiem, gładkie powierzchnie, mogą być zintegrowane z dodatkowymi elementami takimi jak metal bądź aluminium. Warto postawić na aranżacje kuchni, w których biały połysk gra pierwsze skrzypce aranżacyjne. Opracowane przez naszych architektów a także stylistów prezentują się niezwykle efektownie. Gdy meble i blat kuchenny zostaną już wybrane, nadszedła pora na wykorzystanie ścian między niskimi, a górnymi witrynami kuchennymi. Na początku warto zaakcentować, iż ta przestrzeń powinna mieć ok. 50 cm wysokości. W przypadku, gdy mieszkańcy są niskiego wzrostu, należałoby tę odległość skrócić, żeby nie utrudnić korzystania z górnych półek. Dzięki temu zyskujemy więcej miejsca na szafki kuchenne, które mogą posiadać dodatkowo większą głębokość. Biel jest zmienna – jasną kuchnie możemy adaptować do pory roku, naszego humoru czy po prostu do zmieniającej się mody. Wystarczy kila dodatków w postaci: ściereczek kuchennych, puszek na przyprawy oraz suche produkty, doniczek na kuchennych oknie, taka niewielka zmiana starczy, by charakter kuchni był zdecydowanie inny. W sieciówkach znajdziesz zarówno rzetelnie wykonane meble doskonałej jakości, jak również te zrobione z najtańszych tworzyw. Plusem tego rozwiązania jest wygoda – nabywasz zestaw, który wpadł Ci w oko i znasz ostateczny efekt. W katalogach sklepów znajdziesz wielki wybór atrakcyjnych kuchni. Jeśli jednak Twoja kuchnia ma trudny, nieustawny kształt bądź po prostu posiadasz własną, jasną koncepcję tego, jak powinna wyglądać postaw na kuchnie na wymiar – to jedno z najnowszych rozwiązań. Nowoczesna biała kuchnia w stylu skandynawskim to powiązanie minimalizmu a także naturalnych materiałów. Doskonale prezentują się w niej meble z bielonego drzewa. Ozdoby winnym być okrojone do minimum, by móc w pełni radować się skandynawską prostotą. Aby nie popsuć tej konwencji, należy wprowadzić do aranżacji biały sprzęt AGD, bowiem prezentuje się on lżej niż jego stalowe bądź kolorowe zamienniki. Warto zdecydować się także na swobodne formy szafek kuchennych, proste blaty oraz jednolite powierzchnie frontów.

You may also like...