Bateria łazienkowa – innowacja w twoim mieszkaniu!

Technika idzie do przodu i dobrze! Dzięki nowym rozwiązaniom możemy zakupić coraz ciekawsze towary poświęcane naszej toalecie. Czytaj dalej oraz dowiedz się więcej o podstawowych parametrach.
Dzięki ulepszonej technice nakładania chromu, baterie łazienkowe zatrzymują doskonały design przez długie lata. Nowoczesne baterie umywalkowe są zaopatrzone w niezwykle funkcjonalny system montażu, który umożliwia na szybką instalację w toalecie. Odpowiedniej jakości bateria winna posiadać także specjalnie skonstruowany ogranicznik przepływu zużycie wody. Jeden uchwyt, którym decydujemy zarówno siłę strumienia wody (w położeniu wertykalnym), jak i jej temperaturę (w położeniu poziomym), jest wygodniejszy w użyciu od dwóch pokręteł. Szczególnie higienicznym oraz ekonomicznym w użytkowaniu rozwiązaniem są tymczasem baterie bezuchwytowe, włączane przyciskiem, dotykiem albo na fotokomórkę, ale są to wciąż rozwiązania dosyć drogie, stosowane na ogół w publicznych łazienkach np. w pensjonatach oraz kawiarniach, gdzie temperatura wody do mycia rąk zostaje ustawiona odgórnie. Producenci proponują akcesoria, jakie możemy zakupić wraz z baterią. Niektóre są tak fundamentalne, że traktujemy je jako standard, o istnieniu innych należałoby wiedzieć, żeby je ewentualnie dokupić. Najskromniejsze modele możemy nabyć już za kilkadziesiąt złotych. Należałoby jednak pamiętać, że produkty te są bardzo proste, często słabszej jakości i mogą wytrzymać niewątpliwie krócej aniżeli towary z wyższej półki. Gwarancja na baterie łazienkowe wynosi od 2-7 lat. Cięższe, większe modele są atrakcyjniejsze jakościowo. Baterie łazienkowa z perlatorem – rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią marnować wody. Baterie z perlatorem, oszczędzające wodę zaopatrzone są w specjalistyczne narzędzie (perlator), który natlenia strumień wydobywający się z baterii, co sprawia, iż zwiększa on własną objętość. W ten sposób z baterii nie leci sama woda, lecz mieszanina wody a także milionów pęcherzyków powietrza. Takie rozwiązanie znajdziemy już w ofercie zdecydowanej większości producentów.

Każdy, kto remontuje łazienkę, spotyka się niełatwym wyborem dotyczącym wyboru odpowiedniej armatury. Wybór jest wielki a jedyne, co nas blokuje to budżet – więc o czym należy wiedzieć kupując baterie do łazienki?
Kupując baterię wannową bądź prysznicową nie zapomnijmy, iż na oszczędzanie wody ma wpływ również głowica prysznicowa. Jeśli jest właściwie skonstruowana, poprawia oszczędność wody bez obniżania komfortu kąpieli. Ponadto w niektórych rozwiązaniach można skonfigurować nawet pięć różnych strumieni wody. Zapewniają one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak również mocne – w formie biczów wodnych. Do wyboru mamy także baterie wannowe stojące na brzegu wanny w specjalnych otworach albo wolnostojące. Różne moduły baterii zużywają się w różnym czasie. Zobaczmy zatem, czy równie długa rękojmia obejmuje jednocześnie głowice czy przyciski. Należałoby również upewnić się, gdzie dany towar został zrobiony. Zdarzają się niestety takie firmy, które kupują kontenery towarów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym przypadku – zamieniają głowice na lepsze i wyprzedają, jako produkt Polski. Niektóre z takich baterii dotrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej powłoka zaczyna się wycierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Warto przy zakupie pamiętać, iż poważni producenci na swoje produkty dają przeważnie dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne różnorodne kolory – od podstawowego chromu lub złota, przez modne – czerń lub biel, aż po oryginalne – czerwone, błękitne, a nawet zielone. Przy projektowaniu wnętrza należy przewidzieć rozmieszczenie przyłączy wody pod dobrze wybrany przez nas wariant baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych warto kierować się regułą: że im więcej waży, tym lepiej. To oznacza im większa bateria, tym mocniejsza a także szczelniejsza. Baterie o większej wadze posiadają większe ściany, dzięki czemu są mniej podatne na różne temperatury wody. Trudno sobie wyobrazić w obecnych czasach łazienkę bez baterii. Obecnie na rynku do kupienia jest taka mnogość najróżniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien a także kabin prysznicowych, iż jedynym hamulcem może tutaj być tylko i wyłącznie budżet, jaki zamierzamy wyłożyć na baterie.

You may also like...