Baseny ogrodowe – sprawdziliśmy opinie użytkowników!

Niewielki basen sprawdzi się zwłaszcza w niewielkich ogrodach. Im mniejszy model, tym niższa cena, ale także mniejsza praktyczność – w basenie o powierzchni kilku metrów dorosłe osoby nie będą mogły swobodnie pływać – zatem jaki basen wybrać, czytaj więcej!
Najdroższą wersją basenu ogrodowego są tak zwane baseny stelażowe. Są to propozycję oparte na specjalistycznym szkielecie. Baseny takie są niewątpliwie największe, jednak zarówno najdroższe. Większe modele basenów stelażowych posiadają także opcję dołożenia filtrów bądź podgrzewaczy wody. Ceny tego typu basenów także wynoszą od kilkuset to kilku bądź nawet kilkunastu tysięcy złotych. Dużo bardziej solidne są baseny na stelażach, ale proporcjonalnie ich cena jest także większa. Mają one wielkie rozmiary, więc należy dobrze zastanowić się nad ich stałą lokalizacją. Żeby zredukować koszty powiązane z utrzymaniem odpowiedniej temperatury wody, budujemy basen w miejscu nasłonecznionym. Sama woda jednak nie wystarczy, by maluch się nie nudził. Zatem warto zakupić od razu zabawki dedykowane do kąpieli. Jest to nie jedynie tradycyjna gumowa kaczka, lecz również różne statki i łódki (także takie z motorem), zwierzątka, wędki, zabawki grające czy świecące oraz dużo innych. Montaż basenu wraz z dodaną do produktu informacją nie stwarza większych kłopotów. Dwóch sprawnych ludzi jest w stanie go postawić w ciągu paru – kilkunastu godzin. Przed montażem należy zorganizować podłoże. Najlepiej sprawdza się betonowa wylewka. Baseny kąpielowe do ogrodu pozwolą nam użytkowanie z nich w dowolnym czasie, bez tłumów atakujących publiczne pływalnie, w harmonii a także spokoju z grupą bliskich osób bądź najbliższą rodziną. Zbiornik na stałe postawiony na terenie posiadłości znacznie podnosi też jej cenę ogólną, dzięki czemu w sytuacji sprzedawania domu, możemy uzyskać za niego zdecydowanie atrakcyjniejszą cenę. Aktywność fizyczna to najlepsza forma utrzymania odpowiedniej kondycji. Każdy wie, że pływanie jest najefektywniejszą metodą rehabilitacji dla serca, kręgosłupa i stawów. Podczas kąpieli w basenie należy jednocześnie pamiętać o kwestiach bezpieczeństwa – zawsze obserwuj dzieci, jeśli są w otoczeniu wody. Nie zakładaj natomiast, że dziecko, które umie już pływać, nie jest narażone na niebezpieczeństwo utonięcia. Obowiązkiem osoby dorosłej jest konsekwentne monitorowanie oraz pilnowanie dziecka znajdującego się w wodzie czy w jej pobliżu.

Przeczytaj ten wpis i dowiedz się, na jakie kwestie zwracać uwagę, wybierając basen dla dzieci, żeby kupić towar wytrzymały i bezpieczny. Ofert jest sporo natomiast odpowiedni basen powinien prezentować się kilkoma czynnikami.
Jeżeli będziemy pamiętać o przykrywaniu basenu na noc to skutecznie obniżymy nie tylko koszty ogrzewania, ale również ubytki wody na skutek parowania. Zazwyczaj do przykrywania wykorzystuje się tanie folie słoneczne, tkaniny PCV czy żaluzje. Co istotne, te ostatnie są niezwykle odporne oraz niezawodne, bo po takiej pokrywie może poruszać się nawet osoba dojrzała. Alternatywą są zadaszenia z lekkich płyt poliwęglanowych i specjalne balony wypełnione powietrzem. Konieczne akcesoria basenowe stanowią filtry oczyszczające wodę. Warto także pomyśleć o akcesoriach polepszających komfort kąpieli – schodkach czy trampolinach oraz oświetleniu uatrakcyjniającym wieczorne kąpiele. Filtr do większych basenów ogrodowych to konieczność. Z mniejszych dmuchanych można wylać wodę i po wymyciu basenu, napełnić go powtórnie. Warto też zaopatrzyć się w sieć, pozwalającą na wyławianie nieczystości z basenu, np. Owadów czy liści. Przydatny jest również odkurzacz basenowy – podłączony do ogrodowego węża, zbiera brud z dna zbiornika. Raz na jakiś okres winniśmy również oczyszczać wodę w basenie. W supermarketach są dostępne specjalne preparaty tlenowe -oczyszczają one wodę i, co istotne, nie dają niemiłego zapachu, takiego jak chlor. Basen ogrodowy powinno się przykrywać, aby nie trzeba go było częstokroć myć. Folia pęcherzykowa pomaga także utrzymać dość wysoką temperaturę wody – jest na pewno tańsza niż pokrycie, ale przyda się także mechanizm do jej zwijania – w sumie kilka tysięcy złotych.

You may also like...