Jak wybrać baterię łazienkową wysokiej jakości?

Nie wiesz czym się kierować przy wyborze baterii łazienkowej? Chciałbyś, aby była ona wysokiej jakości, a jednocześnie pasowała do całego wnętrza? Świetnie trafiłeś! Z tego artykułu dowiesz się, w jaki sposób podjąć rozsądną decyzję przy zakupie baterii oraz jak rozpoznać baterię łazienkową wysokiej jakości.

Czy bateria powinna być dobierana do umywalki i wanny?

Decydując się na zakup armatury łazienkowej, powinniśmy pamiętać o zachowaniu proporcji. Mały kran z dużą umywalką lub odwrotnie będzie widokiem komicznym i mało estetycznym. Dlatego właśnie kran powinien być dobierany do kształtu wanny i umywalki. To o czym nie powinno się także zapominać to długość wylewki. Zbyt krótka sprawi, że woda nie będzie spływać do niecki, a to poskutkuje rozpryskiwaniem się wody po ściankach umywalki. W związku z tym dłuższa wylewka wymaga głębszej umywalki czy wanny.

bateria do łazienki

Bateria łazienkowa to ten element strefy umywalkowej, który powinien tworzyć spójną całość z całym wnętrzem. Kierując się tym, jaki rodzaj umywalki posiadamy, możemy wybrać baterie łazienkowe ścienne natynkowe lub baterie podtynkowe. Wybierać możemy także pomiędzy stojącymi i wolnostojącymi, które tworzą piękny duet z umywalkami o niestandardowych kształtach.

Po czym poznać baterię łazienkową wysokiej jakości?

Luksusowe baterie łazienkowe wysokiej jakości są wykonane z materiału, który posłuży bez awarii wiele lat. Najważniejsza część baterii, na którą powinniśmy zwracać uwagę to głowica. Bez dyskusji  powinna ona być ceramiczna. Producenci zazwyczaj dają na nią pięć lat gwarancji. Nie polecamy wybierać plastikowej głowicy, ponieważ ta może posłużyć znacznie krócej.

Tańsze krany łazienkowe posiadają zazwyczaj powłokę ceramiczną, która z czasem nie wygląda estetycznie. Aby uniknąć tego brzydkiego problemu, zwróć uwagę czy bateria jest pokryta powłoką PVD. Powstaje ona poprzez pokrycie baterii azotanem cyrkonu w warunkach próżniowych. Wynaleziona została w laboratorium NASA, ale znalazła również zastosowanie w produktach armatury łazienkowej. Dzięki powłoce PVD zwiększa się wartość dekoracyjnego wykończenia całej baterii.

Baterie łazienkowe oszczędzające wodę

Dla większości użytkowników liczy się nie tylko wygląd produktu i jego jakość, ale także rozwiązania technologiczne, które wpływają na użytkowanie poszczególnych elementów. Warto więc wspomnieć o bateriach oszczędzających wodę. Przyczyniają się one do ochrony środowiska oraz wpływają na grubość naszego portfela. Oszczędne baterie posiadają specjalne oznaczenia, dzięki którym rozpoznamy je na półkach sklepowych.

Najbardziej ekonomiczne wersje baterii łazienkowych to baterie jednouchwytowe. Ich ekonomiczność zużycia wody polega na szybkim ustawieniu odpowiedniej temperatury niemalże jednym ruchem ręki. Z kolei baterie z termostatem nie wymagają wykonywania żadnych ruchów, ponieważ jednorazowe ustawienie zostaje zapamiętane. Dzięki temu woda za każdym razem ma taką samą temperaturę. Rozwiązanie to jest bardzo wygodne oraz praktyczne. Sprawdzi się w niejednym gospodarstwie domowym.

You may also like...