Szafki podumywalkowe – postaw na innowację!

Alternatywą, po jaką sięgają zwłaszcza architekci nowoczesnych, designerskich ubikacji, są czarne szafki pod umywalkę, często wykończone na wysoki połysk. Dowiedz się więcej o właściwym doborze szafki!
Konfiguracja szafki uwarunkowana jest od umywalki. Zasadniczo można wyznaczyć dwa rodzaje: z umywalką nablatową bądź umywalką nasadzaną na szafkę. Poza względami funkcjonalnymi równie kluczowy jest design szafki. Powinna być ona przystosowana formą a także odcieniem do reszty wyposażenia toalety. Warto również postawić na sprawdzone kontrasty – jeżeli ściany są barwne, to można się zdecydować na jasne albo ciemne meble. Wbrew pozorom jeden kolor w toalecie może być nieco nużący. Do jasnej umywalki odpowiednia będzie szafka w tym samym kolorze lub czarna czy w naturalnym kolorze drewna. Takie zestawienie jest także rekomendowane przez wielu producentów. Ale jeśli ktoś lubi eksperymenty, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby skusić się na mniej oczywiste połączenia. Na rynku są dostępne modele klasyczne, rustykalne a także bardziej innowacyjne. Istotną decyzją jest określenie czy nasze nowe meble łazienkowe będą stać wprost na posadzce czy może mają być powieszone na ścianie. Dla wielbicieli oryginalnych rozwiązań: w roli szafki pod umywalkę – luksusowa ciemna konsola z dekoracyjnie frezowanymi nóżkami.

Aranżując swoją łazienkę, uwagę zwrócić należy nie jedynie na elementy armatury łazienkowej takie, jak kabina prysznicowa czy umywalka, lecz także na szafkę pod umywalkową, jakie pomieści wszelkie obowiązkowe środki czystości albo kosmetyki.
Szafki podumywalkowe oferują wielką liczbę praktycznych szuflad i schowków, tak, by każda rzecz miała swoje miejsce. Ponadto mają oryginalne, modne wzornictwo i atrakcyjne kolory – w propozycji producentów wybór jest tak ogromny, że każdy znajdzie szafkę odpowiednią do swojej aranżacji łaźnie. Przewagą tego elementu urządzenia jest fakt, że często pojedyncza szafka podumywalkowa bywa tak pojemna, iż nie potrzebujemy kupować całego zestawu mebli. To rozwiązanie świetne, zwłaszcza do łazienek o średnich powierzchniach czy np. toalety dla gości. Przy doborze mebli do łazienki należałoby wybierać egzemplarze kolorowe – szafki w barwie pomarańczy cz błękitu, co dzień będą nastrajać pozytywnie. Zwykle to właśnie szafka pod umywalkę z blatem jest miejscem, na jakim umieszcza się mydelniczkę lub dozownik do mydła – nie robi się tego obok, więc wybierając szafkę warto zwrócić uwagę na to, ile miejsca zajmą akcesoria dodatkowe. Gdy nasza toaleta jest ograniczona, należałoby zdecydować się na szafkę pod umywalkę. Powinna być ona także elegancka a także stylem pasować do wystroju naszej toalety, lecz także praktyczna, a konkretnie rzecz mówiąc – pojemna. Wybierając tego rodzaju szafki, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego są zrobione – winien być on bowiem niewrażliwy na wilgoć. Warto również zwrócić uwagę czy powierzchnia naszych mebli łazienkowych została wykończona w sposób solidny. Kluczowe będą również wymiary naszej szafki. Bez wątpienia obecnie króluje połysk, który imponuje swym designem. Biel frontów kontrastuje z drewnopodobnym dekorem korpusu. W przypadku szafek na umywalki podblatowe przeważnie nie montuje się w nich szuflad, bo znajdowałyby się bardzo nisko, jednak są od tego wyjątki. Dosyć często jednak szafki pod umywalki z niskimi syfonami mają szuflady w wyższej części. To atrakcyjne rozwiązanie, bowiem z szuflady łatwiej jest korzystać, aniżeli z niskiej, ale dość głębokiej półki. Podczas wybierania szafki łazienkowej pod umywalkę należałoby też zadbać o to, by posiadała ona właściwą wnękę na nogi – nieustanne uderzanie palcami stopy o blat szafki niewątpliwie nie dostarcza miłych doznań oraz po pewnym czasie może już być nieco drażniące. Szafka do łazienki ze zintegrowaną wnęką na stopy sprawi, że łazienka zyska na praktyczności, a wykonywanie codziennych prac higienicznych stanie się niezwykle komfortowe. Przeważnie wybierany jest wariant z umywalką nakładaną na szafkę. Producenci mebli a także armatury często oferują gotowe pakiety. Dzięki temu rozwiązuje się problem, czy szafka pasuje do umywalki. Kupując szafkę osobno, należy ją właściwie dostosować do umywalki. Dużo większe pole manewru gwarantuje umywalka nablatowa. Jeżeli jest niewielka, szafka może być większa i szersza. Wówczas obok umywalki można zamontować podręczne kosmetyki czy szczotki do zębów. To również sposób na ciekawszą, bardziej efektywną aranżację.

You may also like...