Grzejniki łazienkowe – zobacz wady i zalety!

Właściwy kaloryfer powinien dawać ciepło, być dekoracją ubikacji a także działać bezawaryjnie przez wiele lat. Zatem wybór właściwego grzejnika jest tak ważny jeśli chcemy by nasza toaleta była komfortowa i praktyczna.
Przyjmując, że kaloryfery są podobnej wielkości oraz są wykonane z tego samego surowca to kaloryferem bardziej funkcjonalnym będzie grzejnik płytowy. Kaloryfer taki wyłącznie dogrzewa powietrze w łazience do temperatury, gdyż przeważnie wentylacja jest tak przygotowana, iż do toalety nadchodzi ciepłe powietrze z innych wnętrz mieszkalnych. Jeżeli w ubikacji są doprowadzone rury centralnego ogrzewania, wybierzmy grzejnik łazienkowy wodny, a jeszcze lepiej wodno elektryczny, który jest wyposażony w grzałkę umożliwiającą ogrzewanie łazienki oraz suszenie ręczników, także poza okresem grzewczym. Wybierając grzejnik do toalety warto przemyśleć, czy zamiast drabinki nie zakupić kaloryfera ozdobnego. Kaloryfery wodne mogą być zaopatrzone w ekran, który prócz funkcji ozdobnej, maskuje dodatkowo podłączenia do centralnego, oraz także wzmacnia powierzchnię rozprowadzającą ciepło. Sprawa ta natomiast ulega zmianie w przypadku, gdy na kratownicę kaloryfera płytowego położymy wilgotny ręcznik. Typowy grzejnik łazienkowy składa się z dwóch długich kolektorów (wykonanych albo ze stali bądź z aluminium), między którymi montowane są proste bądź zaokrąglone rury. Kaloryfer szybko wytwarza ciepło i podgrzewa oraz suszy ręczniki, a ogrzewanie podłogowe zapewnia przyjemne ciepło oraz ułatwia podtrzymać stałą temperaturę nawet w większych łazienkach.

W praktyce grzejniki łazienkowe są niesłychanie często niedocenianym elementem aranżacyjnym. Instalując grzejnik płytowy bez problemu możemy ogrzać naszą toaletę, podczas gdy nasze ręczniki pomału się suszą.
Grzejnik łazienkowy retro pasuje do większości łazienek, a jego oryginalny szaro – retro kierunek nada mieszkaniu unikatowego wyglądu. Możemy zdecydować się na taki model, który będzie wydajny, a dodatkowo idealnie zaadaptowany stylistycznie do naszej łazienki. Taki kaloryfer jest niesamowicie potrzebny szczególnie jesienią a także wiosną, gdy jeszcze nie rozpoczęliśmy grzania całego domu bądź zaczynamy powoli rezygnować z uruchamiania kotła, a temp. na zewnątrz ma tendencje do wahań. Jeszcze bardziej popularne staje się ogrzewanie podłogowe, przy jakim grzejnik poza funkcją grzejną jest elementem funkcjonalnym oraz estetycznym toalety. Decydując się na grzejnik chromowany należy mieć świadomość, iż powłoka chromowa ogranicza przekazywanie ciepła około 25%, w związku z czym należy wyszukać urządzenie o szerszych gabarytach. Większa powierzchnia łazienki, usytuowanie jej w kącie domku (dwie ściany zewnętrzne) lub na poddaszu użytkowym, a także duże okno w pomieszczeniu wymaga również innego źródła ciepła. Luksusowy i funkcjonalny kaloryfer jest w stanie szybko dostarczyć ciepło, nagrzać oraz osuszyć ręczniki, a podłogówka zapewni przyjazną oraz suchą podłogę a także podtrzyma stabilną, komfortową temperaturę nawet w dużej łazience. Dobry grzejnik powinien dawać ciepło, być ozdobą łazienki i działać bezusterkowo przez wiele lat. Połączenie ogrzewania podłogowego z grzejnikami to perfekcyjne rozwiązanie grzewcze do toalety. Z kolei grzejnik elektryczny może wytwarzać ciepło w łazience przez okrągły rok, ale pechowo eksploatacja takiego grzejnika nie należy do tanich rozwiązań.

You may also like...